M a r e k K a d z i e l a . com

M a r e k K a d z i e l a . com

0%
Mensinger      ELMUZ
                                                

Jam Session w Wytwórni Marek Kądziela i Goście

wstęp 5zł

Ponieważ Łódź jest polską kolebką jazzu, wśród wydarzeń kulturalnych w Wytwórni nie może zabraknąć kolejnego Jam Session. Tym razem na naszej scenie wystąpi Tomasz Licak/Radek Wośko Quartet, jeden z kilku polsko-duńskich zespołów, powstałych w ostatnich latach z inicjatywy polskich muzyków, mieszkających w Danii.

Pierwotnie było to trio, w którym – obok Radka Wośki, założyciela zespołu – znaleźli się również dwaj doskonali duńscy muzycy: pianista Carl Winther oraz basista Martin Buhl. W 2013 roku do grupy dołączył saksofonista Tomasz Licak i tak powstał międzynarodowy kwartet, którego liderzy stawiali pierwsze wspólne jazzowe kroki ponad 10 lat temu w Szczecinie. Pozytywna energia i wspólne tworzenie zaowocowały nagrodą Grand Prix w konkursie 49. Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu.

9 kwietnia ten wyjątkowy zespół zaprezentuje Państwu swoje umiejętności przy Łąkowej 29. Nie tylko będzie można go posłuchać, ale także przyłączyć się i spróbować sił w jazzowej improwizacji. Zachęcamy, żeby na Jam Session przyjść z własnym instrumentem. Zapraszamy.