M a r e k K a d z i e l a . com

M a r e k K a d z i e l a . com

0%
Mensinger      ELMUZ
                                                

MMLODZ.PL – KONCERT DAMAŚ KĄDZIELA QUARTET

Bałucka restauracja Ciągoty i Tęsknoty obchodziła swoje 12. urodziny. Imprezę uświetnił koncert Damaś Kądziela Quartet.

 

Wybierając się na koncert ciekaw byłem kolejnego projektu gitarzysty jazzowego Marka Kądzieli. Muzyk znany ze współpracy z takimi formacjami jak International Jazz Quintet, Off-Quar-Tet, Hunger Pangs, Kran czy ostatnio ze współpracy z Maciejem Tubisem wspólnie z wrocławskim trębaczem Piotrem Damasiewiczem tworzą od kilku miesięcy platformę muzyczną. Ma ona łączyć w spójną całość współczesną awangardę muzyczną z muzyką jazzową i klasyczną. Skład zespołu oparty został dodatkowo o – wywodzącego się z nurtu free jazzowego – perkusistę Michała Trelę ( m.in. członek zespołu Macieja Obary) i multiinstrumentalistę Piotra Zabrockiego.

 

W programie „Last exit” zaprezentowali kompozycje autorskie Piotra Damasiewicza i Marka Kądzieli, inspirowane muzyką wywodzącą się z gatunku hard bop, free jazz, european free improvisation, czy muzyką najnowszą XX wieku Karlheinza Stockhausena, Alberta Schoenberga oraz Witolda Lutosławskiego. Na uwagę zasługuje także gościnny występ Piotra Łyszkiewicza. Pełne ekspresji wejścia tego saksofonisty spotykały się z gorącym przyjęciem publiczności.

 

Wypada się zgodzić z ulubionym cytatem właścicieli Ciągot, że był to „piękny i relaksyjny wieczór”, jak mawiał dr Gruntorad w „Postrzyżynach” Mencla.