M a r e k K a d z i e l a . com

M a r e k K a d z i e l a . com

0%
Mensinger      ELMUZ
                                                

Targowa Music and Film Festival

Targowa Street Film & Music Festiwal

Lalo Schifrin kompozytor muzyki do filmów „Mission: Impossible”, „Brudny Harry”, „Cincinatti Kid”, „Bullit”, „Godziny szczytu”, „Wejście smoka” , „Złoto dla zuchwałych”, „Tango”  to tylko niektóre pozycje w dorobku muzycznym Lalo Schifrina, najbardziej znany argentyński kompozytor ma ich bowiem w swoim katalogu ponad sto. W swojej karierze muzycznej otrzymał m.in. 4 nagrody Grammy i 6 nominacji do Oscara.

Poza muzyką do produkcji kinowych tworzył też na potrzeby telewizji – „Starsky i Hutch”, „Planeta Małp” czy telewizyjna wersja „Mission: Impossible”  to znów tylko reprezentanci talentu wszechstronnego muzyka. Lalo to też znakomity pianista jazzowy i dyrygent – dyrygował m.in. London Philharmonic Orchestra, Houston Symphony Orchestra, Los Angeles Philarmonic i Los Angeles Chamber Orchestra.  Jako muzyk jazzowy grał i nagrywał z takimi sławami jak Dizzy Gillespie, Sarah Vaughan, Ella Fitzgerald, Stan Getz, Count Basie.

W Polsce nie był nigdy, a rzadko w tej części Europy. 06.07.2012 wraz z trio jazzowym stanie jako pianista i dyrygent symfonicznej na dziedzińcu Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Dwuczęściowym koncertem plenerowym złożonym z dzieł własnych i najbardziej znanych motywów muzycznych światowej kinematografii (usłyszymy m.in. motyw przewodni z „Jamesa Bonda” oraz legendarne „Moon River”) zainauguruje czwartą edycję Targowa Street Film&Music Festival, największego festiwalu filmu i muzyki w Łodzi.