Projekty

Marek Kądziela Jazz Ensemble

Projekt Marek Kądziela Jazz Ensemble przynosi muzykę znajdującą się na styku bardzo różnych stylistyk. Z jednej strony zespół prezentuje eleganckie, niezwykle uporządkowane oblicze jazzu. Z drugiej zaskakuje dynamicznymi akcentami, uderza free jazzowym rozedrganiem lub płynie w kierunku ambientowej eteryczności. Różnorodność gatunkowa nie burzy jednak spójności materiału, którą gwarantuje postać lidera. Rola gitary jest tu niezwykle rozbudowana – pełni rolę fundamentu oraz łącznika pomiędzy wszystkimi elementami, dając jednocześnie dużą swobodę w kreowaniu przestrzeni dźwiękowej innym muzykom. Brzmieniowe bogactwo i frapująca złożoność kompozycji Kądzieli potwierdzają, że jest to jeden z najbardziej wszechstronnych gitarzystów na naszej scenie, który w każdym projekcie stawia na świeżość i nieoczywiste rozwiązania a w jego projekcie występują czołowi polscy jazzmani.Projekt występuje w konfiguracji : trio , kwartet, kwintet. W skład zespołu wchodzą czołowi polscy jazzmani tacy jak . Cyprian Baszyński , Maciej Kądziela , Adam Zagórski , Jacek Namysłowki , Paweł Puszczało.

HUNGER PANGS II

Hunger Pangs to projekt będący przestrzenią, gdzie eksperyment i nieograniczona wyobraźnia spotykają się w sposób wolny i nieskrępowany. Projekt oparty na wieloletniej przyjaźni trzech doświadczonych artystów, z których każdy jest indywiduum samym w sobie, a Hunger Pangs jest miejscem spotkania. Zaskakujące kompozycje i kolektywne improwizacje , karkołomne struktury melodyczne i bezkompromisowy synkretyzm – sonoryzm i elektronika. Tym jest właśnie Hunger Pangs ”II” , czyli muzyka promująca drugi album tria.

Odpoczno

Odpoczno powstało w 2014 roku, złożony jest z doświadczonych łódzkich muzyków, którzy na co dzień zajmują się różnymi gatunkami: od muzyki improwizowanej, poprzez alternatywną scenę rockową, aż po polską muzykę tradycyjną. Wspólnym mianownikiem dla członków zespołu okazała się muzyka z regionu opoczyńskiego. Starając się zachować jak najbardziej surowe i oryginalne brzmienie, a zarazem dotrzeć do własnych muzycznych korzeni, grupa łączy współczesną improwizację z żywiołowością wiejskiego grania. ODPOCZNO jest laureatem Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2015. Artyści stawiają na oryginalność i surowość, dzięki którym podbili serca publiczności licznych festiwali w Polsce. W 2018 roku jako jedyny zespół z Polski zaprezentował się na najważniejszych międzynarodowych targach world music na świecie – WOMEX 2018 w Las Palmas de Gran Canaria na Wyspach Kanaryjskich. W marcu 2018 roku nakładem wydawnictwa Audio Cave ukazał się debiutancki album zespołu i od razu został okrzyknięty jednym z ważniejszych wydarzeń muzycznych roku 2018!

Kądziela & Wójciński „10 Little Stories”

Muzyka zawarta na tym albumie to zbiór opowiadań, których treścią i osią jest przyjaźń. Owocem tej przyjaźni jest niezwykłe porozumienie ,które zaistniało pomiędzy muzykami. Kompozycje stapiają się tu w jedno ciało z improwizacją. Muzyce tej towarzysz spokój a liczne niedopowiedzenia pozostawiają fantastyczny niedosyt, który uczy nas słuchania muzyki zupełnie na nowo. Tutaj nikt nikomu nic nie udowadnia, tutaj po prostu jest harmonia. About the band: „The music on this album is a collection of stories, each having friendship as both their leitmotif and their essence. And one fruit of such friendship is the extraordinary understanding that has grown between the musicians. The themes melt into one body as they improvise. The music is imbued with serenity, while its many allusions evoke a feeling of incompleteness that compels you to experience the music anew each time you hear it. But nothing is imposed, just an irresistible sense of unfettered harmony.”

Marek Kądziela ADHD feat. Rudi Mahall

W kwartecie oprócz lidera występuje ikona europejskiego jazzu – klarncecista Rudi Mahall. W sekcji grają znakomici duńscy muzycy Andreas Lang-kontrabas, Kasper Tom Christiansen – perkusja. ADHD wykonuje autorski repertuar z pogranicza europejskiego jazzu i muzyki improwizowanej, pełen zaskakujących melodii oraz dynamicznej rytmiki jak również ironicznych nawiązań do klasyki Grounge jak Nirvana!

Odpoczno - Dryf
1. Dryf 2:15 // DRYF
  1. 1. Dryf 2:15 // DRYF
  2. 2. Do kina 3:40 // DRYF